BAŞKAN BİLGİN, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TIP BAYRAMINI KUTLADI

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, yaşatmayı ve insanlığa nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen sağlık çalışanlarının kutsal bir mesleği icra ettiklerini belirtti.

Başkan Bilgin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salim Babuş ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek karanfil hediye etti.

Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana 14 Mart tarihinin Tıp Bayramı olarak kutlandığını anımsattı.

Tıp Bayramı’nın 85. yılının kutlandığını ifade eden Bilgin şöyle dedi;

“İnsanların sağlığı için Hipokrat Yemini ederek, mesleklerini büyük bir duyarlılıkla sürdüren bu kutsal mesleğin mensubu hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız ülkemizin her köşesinde, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışmaktadırlar. Özellikle 2 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını süresince olağanüstü gayret ve görev bilinciyle şifa dağıtan sağlık camiasına minnettarız. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, virüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum.”