Çiftçiler Bu Yılda Su Sıkıntısı Yaşamayacak

Saruhanlı Belediyesi tarafından Zirai İlaç makinelerine su temin etmek amacıyla ilçenin 30 farklı noktasında hayata geçirilen sondaj ve su depoları çiftçi ve üreticilere büyük kolaylık sağladı.

Başkan Bilgin, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 yıllık süreçten bu yana yapımı tamamlanan 30 tesisi çiftçilerin hizmetine sunduklarını bildirdi.

İlçe ekonomisinin bel kemiği olan çiftçilere her türlü kolaylığı sağlamaya devam edeceklerini ifade eden Bilgin, şunları söyledi;

"Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçiler için arazi yollarının ıslahının yanı sıra Zirai ilaç makinelerine su temin edebilmeleri için su dolum tesisleri kurduk. Gediz ovasının bereketli toprakları üzerinde kurulu bulunan ilçemiz tarımla geçim sağlıyor. Bu topraklarda yaşayan binlerce kardeşimiz alın terini toprağa akıtarak ekmeğini kazanıyor. Üretici kardeşlerimiz adeta toprağı berekete dönüştürüyor. Bizlerde Saruhanlı Belediyesi olarak çiftçi ve üreticimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 30 bölgeye ilaç makineleri için su dolum tesisleri kurduk. Hayırlı olsun."

Çiftçiler ise yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Bilgin'e teşekkür etti.