Saruhanlı Belediyesinden Vefa Örneği

Saruhanlı Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında, Halı saha, meydan, sokak, park ve bir düğün salonuna isim verildi. Belediye Başkanı Zeki Bilgin, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

İshakçelebi mahallesinde bulunan Halı Sahaya, halk arasında sevilen, sayılan ve saygı duyulan 2019-2024 yılı Mahalli İdareler seçimlerinde mahalle muhtarı seçilerek görev yapan ve geçtiğimiz aylarda vefat eden merhum Metin Kumal'ın isminin verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Lütfiye mahallesinde bulunan parka ve meydana halk arasında sevilen, sayılan ve saygı duyulan geçtiğimiz yıllarda bu mahallede muhtarlık yapıp, çeşitli kamu kurumlarında görev yapan Halim Akyılmaz isminin verilerek "Halim Akyılmaz Parkı ve Meydanı" olmasına oy birliği ile karar verildi.

İlçemiz Gümülceli mahallesindeki isimsiz sokağa, halk arasında sevilen, sayılan ve saygı duyulan bu mahallede yaşayan vatandaşlara hukuki konularda hiçbir karşılık beklemeden büyük yardımları olan merhum Av. İrfan Duman’ın isminin verilerek "Av. İrfan Duman Sokak" olmasına, oy birliği ile karar verildi.

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışı ile kurtuluş dönemini simgeleyen 19 Mayıs isminin yaşatılabilmesi adına ilçemiz Cengiz Topel Mahallesi Ali Şanlıer Caddesi doğusunda bulunan parka “ 19 Mayıs Parkı” ismi verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Gümülceli Mahallesinde Şehit Serbülent Kaya Sosyal Tesisleri içinde bulunan düğün salonuna, halk arasında sevilen, sayılan ve saygı duyulan geçtiğimiz yıllarda bu mahallede 1989-1994 -  1994-1999 ve 2004-2009 yılları arasında 3 dönem Belediye Başkanlığı yapıp, Gümülceli Belediyesinin kurucu başkanlarından olan Süleyman Çakır’ın isminin verilmesine oy birliği ile karar verildi.