Vatandaşlara Domates Fidesi ve Bamya Tohumu Dağıtıldı

Saruhanlı Belediyesi tarafından ata tohumlarında elde edilen 15 bin adet domates fidesi ile 5 bin adet kınalı bamya tohumu ilçe halkına ücretsiz olarak dağıtıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçedeki pazaryerinin girişinde bulunan Kültür Merkezi'nin önünde kurulan stantlarda vatandaşlara fide ve tohumları dağıttı.

Başkan Bilgin, burada yaptığı açıklamada, "Ülkemizin çeşitli yerlerinden edindiğimiz doğal, hibrit olmayan, her hangi bir işleme tabi tutulmayan tohumlardan elde edilen domates fidanlarını ve kınalı bamya tohumlarını vatandaşlarımıza dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Belediyemiz Kırsal Hizmetler Müdürlüğünce yürütülen "Ata Tohumu Projesi" kapsamında Belediyemiz arazisinde kurulan fidanlıkta çeşitli sebze ve meyve tohumları üretimini gerçekleştirip  bunu vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

Böylelikle gelecek nesiller için daha sağlıklı, daha güvenilir, hibrit olmayan organik gıdanın sürdürülebilirliğini sağlamış olacağız. Vatandaşlarımız da tohumlardan, tohum elde ederek üretimin devamlılığını sağlayabilir" dedi.

Burada programa Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Mustafa Yaralı ile meclis üyeleri de katıldı.