APAK MAHALLESİNE ZEYTİN ALIM YERİ YAPILIYOR

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçede zeytin üretiminin yoğun olarak yapıldığı Apak mahallesinde yapımına başladıkları Zeytin Alım yeri projesinin kaba inşaatının tamamlandığını bildirdi.

Başkan Bilgin, Apak mahallesinin girişinde inşa ettiklerini ve 4 işyerinden oluşan binanın yapımında sona gelindiğini kaydetti.

İnşaatın tamamlanmasının ardından buradaki işyerlerini zeytin alımı yapan firmalara kiralayacaklarını, böylece zeytin üreticisi ile alıcıyı buluşturacaklarını, bu sayede üreticinin mahsulünü satmasında kolaylık sağlamış olacaklarını ifade etti.

Saruhanlı’da 122 Bin 500 dekar zeytin arazisinin bulunduğunu belirten Bilgin, ilçede yılda ortalama 36 bin ton zeytin, 5 bin 300 ton da zeytinyağı üretildiğini söyledi.

Ekonomisi tarıma dayalı olan Saruıhanlı’da çiftçi ve üreticinin lokomotifi olmak için daha öncede çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini anımsatan Bilgin, bu doğrultuda üreticinin önünü açmak için buna benzer yeni projelerin hazırlığı içinde olduklarını da dile getirdi.