Belediye Personeline 19 Bin 50 TL Promosyon

Saruhanlı Belediyesinde görev yapan 87 personeli kapsayan maaş promosyon ihalesi, 19 bin 50 TL ile en yüksek teklifi veren İş Bankasında kaldı.

Saruhanlı Belediyesinde görev yapan memur, sözleşmeli memur ve kadrolu işçi olmak üzere toplam 87 personelin maaşlarının 3 yıl süreyle yatırılacağı banka ve personele ödenecek promosyon miktarının belirlenmesi amacıyla ihale düzenlendi.

Serdar Yaralı Kültür Merkezinde düzenlenen ihaleye, İş Bankası, Halkbank, Denizbank ve Türkiye Ekonomi Bankası katıldı.

İhale komisyonuna kapalı zarf içinde tekliflerini sunan banka yetkilileri daha sonra açık artırmaya geçti. Açık artırma sonucunda 19 bin 50 TL ile en yüksek teklifi veren İş Bankası ihaleyi kazandı.

İş Bankası, ihale sözleşmesine göre 2022-2025 yıllarını içeren yeni maaş anlaşması kapsamında belediye personellerine ödenecek ilk maaşın ertesi günü tek seferde 19 bin 50 TL promosyon ödemesi yapacak.

Başkan Bilgin; Personelimize Hayırlı Olsun

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ihalenin ardından Tüm Yerel Sen İşyeri Temsilcisi Recep Abatay'ı makamında kabul ederek, verilecek promosyonun personel için hayırlı olmasını diledi.

Tüm Yerel Sen İşyeri Temsilciliği tarafından verilen dilekçeyle istinaden 2021 yılında yapılan ihalenin feshedilip yeni bir promosyon ihalesi yapıldığını ifade eden Bilgin şunları kaydetti;

“Belediyemizde görevli 87 personelimiz için düzenlediğimiz banka promosyonu ihalemiz hayırlı olsun. Daha önce imzaladığımız sözleşme feshedildi, günün koşullarına uygun olarak yapılan yeni ihale sonucunda bu ücret 19 bin 50 liraya kadar çıktı. Belediyemizde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza ekonomik yönden bir destekte daha bulunmanın büyük bir sevincini yaşıyoruz. Her biri bizim ayrı bir değer taşıyan personellerimizi ilgilendiren maaş promosyonu ihalesini sonuçlandırmış olduk. Personelimizin yüzünü güldüren yeni ihalenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.