Çiftçiler Bu Yılda Su Sıkıntısı Yaşamayacak

Saruhanlı Belediyesi tarafından Zirai İlaç makinelerine su temin etmek amacıyla ilçenin 30 farklı noktasında hayata geçirilen sondaj ve su depolarına ikisi daha ekleniyor.

Saruhanlı Belediyesi, eski hayvan bakımevinin bulunduğu alana, zirai ilaç makinelerine su temin etmek için iki adet su dolum deposu inşa ediyor.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleriyle birlikte bölgeyi ziyaret ederek, çalışmaları inceledi.

Başkan Bilgin, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 yıllık süreçten bu yana yapımı tamamlanan 30 su dolum tesisini çiftçilerin hizmetine sunduklarını bildirdi.

İlçe ekonomisinin bel kemiği olan çiftçilere her türlü kolaylığı sağlamaya devam edeceklerini ifade eden Bilgin, şunları söyledi;

"Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçiler için arazi yollarının ıslahının yanı sıra Zirai ilaç makinelerine su temin edebilmeleri için su dolum tesisleri kurduk. Gediz ovasının bereketli toprakları üzerinde kurulu bulunan ilçemiz tarımla geçim sağlıyor. Bu topraklarda yaşayan binlerce kardeşimiz alın terini toprağa akıtarak ekmeğini kazanıyor. Üretici kardeşlerimiz adeta toprağı berekete dönüştürüyor. Bizlerde Saruhanlı Belediyesi olarak çiftçi ve üreticimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 30 bölgeye ilave olarak iki adet daha ilaç makineleri için su dolum tesisleri kuruyoruz. Hayırlı olsun."