19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

Kutlama programı, Gençlik Yürüyüşü için ilçe protokolü ve öğrencilerin İstasyon Meydanı’nda toplanması ile başladı; protokol ve öğrenciler bando eşliğinde kutlama programının yapılacağı 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’na kadar yürüdü.

15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi meydanında icra edilen Atatürk Anıtına çelenk koyma töreninde, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hayrettin Hayri TOKMAKÇI, Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelenk töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.

Kutlama programına Kaymakam Murat ACAR ve Saruhanlı Belediye Başkanı Ekrem CILLI, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hayrettin Hayri TOKMAKÇI, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam ACAR ve Başkan CILLI, vatandaşların, öğretmen ve öğrencilerin ve protokolün 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hayri TOKMAKÇI tarafından yapıldı.

Kutlama programı kapsamında, öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli halk oyunları gösterileri sergilendi, şiirler okundu ve çeşitli gösteriler yapıldı.

Kaymakam ACAR, Başkan CILLI ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü  TOKMAKÇI tarafından, kompoziyon yarışmasında ve çeşitli spor dallarında dereceye giren okul öğrencilerine kupa verildi.

Törene katılan okulların geçit töreni ile kutlama programı sona erdi.