Başkan Cıllı, Ankara'dan Müjdelerle Döndü

- Saruhanlı - Büyükbelen Yolu Genişletilecek

- Saruhanlı'ya Yeni Bir Kavşak Yapılacak

- Devlet Hastanesi Acil Servisi Yenilenecek

- 112 Acil Sağlık İstasyonu Yapılacak

Saruhanlı Belediye Başkanı Ekrem Cıllı, Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler düzeyinde sürdürdüğü iki günlük Ankara ziyaretinden Saruhanlı'ya müjdeli haberlerle döndü.

İlçeye dönüşünde bir açıklama yapan Başkan Cıllı, Saruhanlı için önem arz eden 4 büyük devlet yatırımının hayata geçirilmesi noktasında Ankara'da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ile İŞKUR Genel Müdürlüğünü ziyaret ettiğini dile getirdi.

Bu ziyaretlerinde ilçenin talep ve ihtiyaçlarının ele alındığını ifade eden Başkan Cıllı, şu bilgileri verdi;

"Karayolları Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmede 2024 - 2025 yatırım programında olan Saruhanlı- Büyükbelen yolunun genişletilip yeniden yapılmasına yönelik gelinen son durumu görüştük. Bunun yanı sıra İzmir-İstanbul karayolundan Saruhanlı İlçemize giriş ve çıkış sağlanması için yeni bir kavşak yapılacak. Böylece mevcut kavşaktaki trafik yoğunluğu azalacak.

Öte yandan ilçemize yeni bir Devlet Hastanesi yapılıncaya kadar, ihtiyacı karşılayacak düzeyde Acil Servis binası inşa edilecek.  Ayrıca yine sağlık yatırımları arasında yer alan 112 Acil Sağlık İstasyonu da ilçemize kazandırılacak. Tüm bu yatırımların Saruhanlımız için hayırlı olmasını diliyorum. Müjdelerimiz bunlarla sınırlı değil, yakında yeni müjdeleri de halkımız ile paylaşacağız."

Ankara ziyaretinde 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nu ve AK Parti Manisa Milletvekili Mücahit Arınç'ı da ziyaret eden Başkan Cıllı'ya burada ki ziyaretinde AK Parti İlçe Başkanı Şerif Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Alp Serdar Tuğsal ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Özkuşçu da eşlik etti.