Belediye Başkanı Arazi Satış Yetkisini Belediye Meclisine Devretti

Saruhanlı İlçesi Belediye Başkanı Ekrem Cıllı, Belediye arazilerinin satışına ilişkin kendisinden önceki dönemde Belediye Meclisinin Belediye Başkanına verdiği yetkiyi, Belediye Meclisine devretti.

Saruhanlı Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ekrem Cıllı'nın Başkanlığında Belediyeye ait Serdar Yaralı Kültür Merkezinde yapıldı.

Çeşitli konuların ele alındığı toplantıda, dikkat çeken bir madde görüşülüp oylamaya sunuldu.

Gündemin ikinci maddesinde, 2014-2019 ve 2019-2024 yılları arasında alınmış/alınan tüm parseller için Belediye Başkanına verilen toptan satış yetkisine ilişkin meclis kararlarının iptal edilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Cıllı, oylamanın ardından yaptığı açıklamada, demokrasinin gereğini yerine getirdiklerini ifade ederek şunları kaydetti;

"Değerli Meclis üyelerimiz, bugünden itibaren gerekli hallerde satılacak olan tüm arsa ve arazilerin satış yetkisi, Belediye Başkanında değil, değerli belediye meclis üyelerinde ve meclisimizin inisiyatifinde olacaktır. Olması gereken ve doğru olan da buydu zaten. Hayırlı olsun."

Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülüp oylanması ile sona erdi.

SATIŞLAR TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Başkan Cıllı'dan önceki 5 yıllık dönemde Belediyeye ait 62 bin metrekare arsa ile bin 595 dönüm tarla satılmış, bu satışlar ilçe halkının büyük tepkisini çekmişti.